Korekta lakieru

Renowacja lakieru pozwala usunąć wszelkie defekty powłoki lakierniczej, to jeden z najbardziej złożonych procesów, przeprowadzany w naszym studio, którego celem jest pozbycie się wszelkich niedoskonałości lakieru, takich jak zarysowania, utlenienia czy hologramy. Wieloetapowy zabieg przywróci idealną strukturę powłoki lakierniczej, dzięki temu lakier zyskuje niesamowitą głębie koloru i blask.

Korekta lakieru jest szczególnie zalecana na autach używanych, niewłaściwie pielęgnowanych czy mytych na myjniach szczotkowych/automatycznych. Składa się z oczyszczenia lakieru, usunięcia z jego powierzchni osadów drogowych (smoła, asfalt, soki z drzew) oraz cząsteczek metalicznych, pomiaru i inspekcji lakieru a następnie wieloetapowej korekty lakieru przy użyciu najwyższej jakości past polerskich.

Czym różni się profesjonalna korekta lakieru od tzw. “polerki”?

Istotną różnicą jest ilość ścieranej powierzchni, przy profesjonalnej renowacji jest to niekiedy do 10 razy mniej niż przy pospolitej polerce, co jest bardzo ważne dla dalszego użytkowania pojazdów i co ważne w razie konieczności czyni zabieg powtarzalnym. Różni się także złożonością procesu oraz wiedzą, jakie materiały ścierne dobrać dla potrzeb określonego lakieru.

Cena zabiegu zależy od zakresu prac ,uszkodzeń lakieru i stopnia korekty. Proces profesjonalnej korekty trwa od 1 do 4 dni roboczych.

Oferujemy kilka wariantów do wyboru korekty lakieru:

Korekta jednoetapowa (odświeżenie) – czas realizacji 1 dzień

  • To podstawowy proces mechanicznego nabłyszczenia samochodu oraz usunięcia zmatowienia, drobnych zarysowań. Korekcja jednoetapowa polega na bardzo dokładnym oczyszczeniu lakieru pojazdu z wszelkiego rodzaju zabrudzeń takich jak: lotna rdza, smoła, soki z drzew oraz jedno etapowego polerowania  lakieru, gdzie zabieg ten w zależności od twardości lakieru usuwa ok. 40% rys dzięki czemu lakier odzyskuje głębię, kolor i lustrzane odbicie.

Korekta typu STANDARD (dwuetapowa) – czas realizacji 1 – 2 dni

  • Korekta typu STANDARD koryguje uszkodzenia samochodu na poziomie do 70%. Jej głównym zadaniem jest nadanie lakierowi wyjątkowego wyglądu wraz z efektem tzw “mokrej powierzchni” i wydobycie głębokiego połysku. W skład usługi wchodzi min. dekontaminacja powłoki lakieru, usunięcie rys średniej głębokości i hologramów. Dodatkowo w ramach tego pakietu przygotowujemy lakier samochodu do nałożenia powłoki ochronnej.

Korekta typu PREMIUM (trzy/pięcioetapowa) – czas realizacji 2 – 4 dni

  • Przeznaczona jest dla najbardziej wymagających. Proces wieloetapowej renowacji lakieru usuwa aż do 95% zarysowań w bezpieczny sposób. Nadaje lakierowi wyjątkowe lśnienie z efektem mokrej powierzchni i głębokiego połysku. Korekta Premium wymaga od nas ogromnej wiedzy, umiejętności i cierpliwości. Nie ma mowy o pośpiechu, każdy element jest przez nas wielokrotnie sprawdzany i kontrolowany, a wykonana usługa jest na najwyższym poziomie.

Zapytaj o wycenę korekty lakieru dla swojego auta